21293152b

GNK 104 Bilgisayar II

5.Hafta-Voki & Toondoo

Voki nedir?

Özelliştirilmiş avatarlar yaratabileceğimiz, bu avatarlara ses ekleyebileceğimiz ve bunları herhangi bir kendimize ait websitemizde kullanabileceğimiz,Voki Classroom ,bölümüyle istersek yarattığımız avatarları sınıfta kullanabileceğimiz özel bir sitedir.

Faydaları nelerdir?

Voki,ders planlarının,atamaların, raporların veya projelerin hazırlanmasında eğitimcilerin ve öğrencilerin kullandığı ilgi çekici ve eğlenceli bir sitedir.Voki,derse katılımda öğrencileri motive eder, algılamayı arttırır, sınıfta teknoloji kullanımını destekler, dil araştırmada ve öğrenmede etkili bir araçtır.Son olarak diğer öğretmenlerle iş birliği yaparak onlardan ilham alınmasını sağlar.

Nasıl kullanırız?

İleride okul psikolojik danışmanı olarak çalıştığımızda sınıf ortamında çıkan gerginlikler sonucu bize başvurulduğunda öğrencilerin kaynaşması ve gerginliklerini azaltmayı voki yardımıyla sağlarız.Öğrencilerin bu eğlenceli ortamda birbirleri ile iletişimini kolaylaştırmış oluruz.Konferans ve seminerlerde sınıf içi aktivitelerlerde eğlenceli bir aktarım aracıdır Ayrıca derslerindeki başarı oranını artırmak için bu siteye başvururarak notların paylaşımı ve konu anlatımı ile öğrenmelerini kolaylaştırmış oluruz.

Toondoo nedir?

Kullanıcıların tıpkı StoryBird’de olduğu hazır görselleri kullanarak ve konuşma balonları yaratarak istediğimiz konu ve özellikte karikatürler hazırlayabileceğimiz bir internet servisidir.

Faydaları nelerdir?

Çizim yeteneği olmayanlar için karikatürle aracılığıyla sanatsal ifadeler sunmak ve yaratıcı fikirler iletmek için oluşturulmuştur. Karikatürler aracılığıyla verilmek istenen mesaj kısa yoldan,düşündürürek ve güldürülerek verilebilir. Karikatürler bir yandan eğlenerek öğrenirken diğer yandan öğrendiklerini düşünerek sorgulamayı sağlar.

Nasıl kullanılırız?

Resimsiz kaynaklardan sıkılan çocuklar için öğretici ve eğlendirici bir yoldur.Seminer veya konferans afişi olarak ilgi çekmek amacıyla da kullanılabilir.Veya öğrencilere bu site aracılığıyla ödev hazırlatılabilir.

KAYNAKLAR:

21193438-21293152

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

Bilgi

This entry was posted on 12/03/2013 by in 5.Hafta and tagged .
%d blogcu bunu beğendi: